• Kościół parafialny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 16.12. 2018 III Niedziela Adwentu

A .Liturgia

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia w imieniu własnym i wszystkich parafian składamy życzenia obfitości Łask Bożych i ludzkiej życzliwości.

B. Sprzątanie kościoła

Dziękuję za piątkowe sprzątanie i ofiarę na kwiaty następującym osobom z Łosienka:

Łukasik Stefan, Góralczyk Jan, Nowakowski Paweł, Kwiatkowski Zdzisław i Halina, Smolarczyk Danuta, Reczka Jolanta i Nina, Smolarczyk Sławomir i Norbert, Bębacz Zbigniew

Zapraszamy w tym tygodniu do sprzątania w piątek o godz. 19.00 następne rodziny z Łosienka:

Płusa Regina, Sztuka Zdzisław, Mróz Łukasz, Sztuka Mariusz. Sztandera Henryka, Sztandera Andrzej, Podstawka Marian, Jedliński Tomasz, Jedliński Stanisław, Paździerz Stanisław, Płusa Stanisław, Płusa Zofia

C. Bieżące ogłoszenia

1. Miting AA jak zawsze w niedzielę o godz. 17.15.

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu dzisiaj od godz. 18.00- 19.00

3. Spotkanie Legionu Maryi i tych, którzy chcieli by do Legionu należeć - we wtorek po Mszy św. o godz. 17.00.

4. Spowiedź adwentowa w dekanacie - w poniedziałek w Ćmińsku, we wtorek w Szczukowicach, piątek i sobotę w Piekoszowie.

5. Dziękujemy ks. Tadeuszowi Lalewiczowi za poprowadzenie nas przez spotkania z Bogiem w czasie Rekolekcji Adwentowych. Dziękujemy za Boże Słowo, modlitwę i żywe świadectwo swojej wiary.

6. Zapraszamy w dalszym ciągu wszystkich, szczególnie dzieci i młodzież na roraty, które są codziennie o godz. 17.00.

7. Wyjazd przedświąteczny do chorych: jutro (w poniedziałek) od godz.10.00 ks. proboszcz pojedzie do Łosienka, Łubna, Łosienia i Małogoskiego. Ks. Piotr w środę od 8.00 pojedzie do Korczyna. Proszę zgłosić tych chorych, do których nie jeździmy w każdym miesiącu.

8. Do nabycia są w zakrystii opłatki na nasze wigilijne stoły. Pieniądze złożone przy nabywaniu opłatków w tym roku będą przeznaczone na zakup krzewów i iglaków, które posadzimy wokół kościoła. Minimalna ofiara to 10 zł od rodziny.

9. Pogrzeb ś.p. Józefa Kiezy w środę o godz. 12.00

Modlitwa - Święty Michale Archaniele

Święty Michale Archaniele!/ Wspomagaj nas w walce, /a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha/ bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, /
pokornie o to prosimy, /