Niedziela, 26 listopada 2023 r.

Ogłoszenia Parafialne na niedzielę 26 listopada 2023 r.

Uroczystość  Chrystusa Króla

1. O godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia, indywidualna adoracja Najśw. Sakramentu.

1. W poniedziałek, 27 listopada, przypada 193 rocznica objawienia tzw. Cudownego Medalika św. Katarzynie Laboure̓, zakonnicy ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia, w Paryżu (27 listopada 1830 r.). Jeśli ktoś potrzebuje takiego Cudownego Medalika to Legion Maryi ma już poświęcone medaliki i chętnie może go ofiarować takiej osobie dzisiaj po Mszach św.

Z racji tego Maryjnego święta Cudownego Medalika, o godz. 17.00 będzie Msza św. dla wszystkich członków Legionu Maryi: czynnych i wspomagających w intencji zmarłych Legionistów. Przypomnę, że Legion Maryi apostołuje także przez Cudowny Medalik. Po Mszy św. spotkanie Legionu w salce pod plebanią.

1. W czwartek, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła.

1. W piątek rozpoczną się rekolekcje, które mają nas przygotować na Jubileusz Konsekracji naszego Kościoła i na dobre przeżywanie Adwentu. Poprowadzi je ks. Rafał Gudwański dyrektor Domu Rekolekcyjno–Wypoczynkowego w Rabce.

W piątek, 1 grudnia Msza św. z nauką rekolekcyjną o 9.00 rano i wieczorem o 18.00.

Po pierwszej Mszy św. udamy się do chorych w domach, a wieczorem od 17.30 Wystawienie Najśw. Sakramentu i Nabożeństwo Pierwszopiątkowe. Spowiedź pierwszopiątkowa dla tych, którzy ją praktykują (przypominam dzieciom komunijnym) od godz. 17.30.

Sobota, 2 grudnia  to Dzień Spowiedzi: od 9.00 do 11.00 i po południu od 15.30 do 16.30

Msze św. o godz. 9.30; 11.00 i 16.00

Różaniec Pierwszosobotni o godz. 9.00

1. W przyszłą niedzielę, 3 grudnia, Msze św. z naukami rekolekcyjnymi. Uroczysta Suma Jubileuszowa pod przewodnictwem Ks. Bpa Mariana Florczyka o godz. 12.00. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich parafian i gości.

1. Rozpoczął się ostatni tydzień w roku liturgicznym. Zabawy andrzejkowe w sobotę, 2 grudnia. Przyszła niedziela jest I Niedzielą Adwentu. Jak Adwent to i Roraty. Pierwsze Roraty w niedzielę o godz. 8.00. Poprzedzone będą śpiewem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP – o godz. 7.40. Zapraszam na  śpiew Godzinek. Wypominki będą czytane o 7.30.

Czyli: 7.30 – Wypominki, 7.40 – Godzinki, 8.00 – Roraty.

1. W zakrystii są już do nabycia świece wigilijne Caritas.

1. W przyszłą, pierwszą niedzielę Adwentu, na Mszy św. porannej o godz. 8.00 zostaną poświęcone, pobłogosławione opłatki i będzie je można nabywać na stół wigilijny w naszych rodzinach. Ofiary składane za opłatki są przeznaczone jako wynagrodzenie za posługę kościelnego i organisty. Jest to bardzo stary zwyczaj w Kościele, że to właśnie organista przygotowywał opłatki i roznosił do domów. Pięknie opisuje o tym Władysław Reymont w „Chłopach”. Pamiętajmy, że nie chodzi tu o sprzedawanie opłatków. Przyjmując poświęcony opłatek czynimy to w łączności z parafią i jednocześnie wyrażamy swoją wdzięczność za całoroczną posługę organisty i kościelnego.

1. Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie kościoła mieszkańcom Korczyna i za ofiarę na dekorację ołtarza:

Asia i Kornel Gołuch, Szymon Gawior, Mateusz Gorzelak, Urszula i Krzysztof Daniel, Małgorzata Jasińska oraz Eugeniusz Gorzelak, Mirosława Raus i Anna Gołuch.

Do sprzątania w czwartek wieczorem po Mszy św. czyli o 18.30 proszę następne rodziny z Korczyna Ukrainy:

Kowalska Zofia, Kowalska Iwona, Kowalski Maksymilian, Kowalczyk Zofia, Kowalczyk Danuta, Kowalczyk Ryszard, Kłys Sylwester, Kowalczyk Zbigniew, Kowalczyk Helena, Kowalczyk Sławomir, Opara Łukasz, Opara Robert.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

KOMUNIKAT Kurii Diecezjalnej w Kielcach

W środę 29 listopada 2023 r. przypada IX rocznica ingresu Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego do Bazyliki Katedralnej w Kielcach.

Z tej racji tego dnia będzie sprawowana Msza św. w intencji Księdza Biskupa o godz. 18.00 w Bazylice Katedralnej.

Serdecznie zapraszamy księży, siostry zakonne, alumnów WSD, wiernych świeckich do udziału w tej uroczystości i polecamy dostojnego Jubilata pamięci modlitewnej.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Powyższy komunikat należy podać wiernym w niedzielę 26 listopada 2023 r. w ramach ogłoszeń parafialnych.

† Andrzej Kaleta WIKARIUSZ GENERALNY