Ogłoszenia Parafialne na niedzielę, 10 grudnia 2023 r.

PODZIĘKOWANIE

Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przeżywanie Jubileuszu 50. Roczn. Konsekracji naszego Kościoła.

Dziękuje parafianom i gościom, dziękuję księżom rodakom i siostrom zakonnym za ich obecność. Ks. Sebastian, nasz poprzedni wikariusz reprezentował, księży posługujących w naszej parafii – Bóg zapłać! W Echu Dnia ukazał się artykuł ze zdjęciami z naszych Uroczystości – dziękuję za obecność redaktorom.

Wyrażam wdzięczność kuchni na plebanii: pani Irenie i pani Małgorzacie, naszej katechetce, że prawie 30 osób zostało po sumie ugoszczonych na plebanii. Dziękuję tym parafianom, którzy ofiarowali różne produkty na obiad dla gości – Bóg zapłać!

Ks. bp Marian Florczyk odjeżdżając w ubiegłą niedzielę prosił ażeby i od niego jeszcze raz wyrazić wdzięczność dla wszystkich uczestniczących w tej Uroczystości.

ks. proboszcz Czesław Parkita

• Dziś pod naszym kościołem akcja charytatywna, „Kiermasz ciast”, czyli zbiórka ofiar na pomoc w rehabilitacji Andrzeja Kwapisza i jego córki Pauliny pochodzących z Gnieździsk. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim włączającym się do tej akcji.
  • Dziś od godz. 15.00 w naszym kościele Godzina Miłosierdzia z Adoracją Najśw. Sakramentu.

1. Codziennie (w dni powszednie) o godz. 18.00 w naszym kościele są odprawiane Roraty, a w niedziele o 8.00 poprzedzone śpiewem Godzinek. W tym roku  budujemy, razem ze św. Franciszkiem, w naszych sercach stajenkę dla Dzieciątka Jezus. Okazją jest 800-letnia rocznica jak św. Franciszek przygotował po raz pierwszy szopkę na Boże Narodzenie. Dzieci otrzymują specjalne naklejki nawiązujące do tematu poszczególnego dnia adwentowego przygotowania, jest losowanie Figurki Matki Bożej … Zachęcam do gorliwszego udziału w Roratach.

W przyszłą niedzielę, 17 grudnia, rozpoczyna się w liturgii II część Adwentu – bezpośrednie przygotowanie do Bożego Narodzenia. W kościołach śpiewa się Nowennę do Dzieciątka Jezus. W przyszłą niedzielę będziemy ja śpiewać podczas wszystkich Mszy świętych.

1. Kalendarz liturgiczny:
  • środa, 13. XII. – wspomnienie św. Łucji dziewicy i męczennicy pierwszych wieków chrześcijaństwa. Przysłowia związane z tym dniem: „Łucja głosi, jaką pogodę styczeń przynosi; od Łucji dni dwanaście policz sobie do wigilii, patrz na słońce i gwiazdy, a przepowiesz miesiąc każdy” oraz „Święta Łuca dnia przyrzuca”.
  • 13 grudnia to Dzień Pamięci i Modlitw za Ofiary Stanu Wojennego – w 42 roczn. jego wprowadzenia. IPN już po raz kolejny zachęca do wzięcia udziału w akcji społecznej: „Zapal światło wolności” poprzez zapalenie o godz. 19.30 w oknie świecy, a tym samym do wyrażenia solidarności z ofiarami stanu wojennego. Jest to nawiązanie do historycznych gestów św. Jana Pawła II i Prezydenta USA Ronalda Regana.
  • czwartek, 14. XII. – wspomnienie św. Jana od Krzyża, (zakonnik, reformator karmelitów, doktor Kościoła, poeta, mistyk – XVI wiek).

1. Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie kościoła mieszkańcom Korczyna i za ofiarę na dekorację ołtarza:

Henryk Szymoniak, Mariusz Bębacz, Mirosław Łukasik, Halina Nowak, Milena Jasińska, Sylwia Mazur, Jan i Bożena Malaga oraz Marzena Kowalska, Damian Piątek, Robert Piątek i Sylwester Stoga.

Do sprzątania w sobotę na godz. 8.00 proszę następne rodziny z Korczyna Ukrainy:

Jedliński Henryk, Jedliński Maciej, Jedliński Bartłomiej, Szymkiewicz Grzegorz, Gorzelak Maciej, Kowalski Krzysztof, Kowalewski Przemysław, Mędrecki Rafał,  Wnuk Marek, Wnuk Wanda, Jedliński Andrzej, Jedliński Paweł.

1. W zakrystii są do nabycia świece wigilijne Caritas oraz poświęcone opłatki. Ofiary składane za opłatki są przeznaczone jako roczne wynagrodzenie za posługę kościelnego i organisty.

1. Przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego stoi kosz, do którego można złożyć artykuły spożywcze i chemię gospodarczą w ramach świątecznej akcji charytatywnej koordynowanej przez Rycerzy Kolumba naszej parafii dla rodzin naszej parafii.

1. W przyszłą niedzielę, 17 grudnia odbędzie się w Piekoszowie na Placu Niepodległości Jarmark Bożonarodzeniowy z przeróżnymi atrakcjami … Organizatorzy zapraszają – szczegóły na plakacie.

• Jutro (poniedziałek) spowiedź adwentowa w Rykoszynie, w sobotę w Wiernej.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++

Rycerze Kolumba naszej Parafii dziękują wszystkim uczestnikom wczorajszego KULIGU. Było ponad 70 osób i wspaniała zabawa. Szczególne podziękowania należą się państwu Małgorzacie i Stanisławowi Walas za udostępnienie miejsca pod ognisko i użyczenie całego zaplecza gastronomicznego. Podziękowania dla darczyńców, dzięki, którym Rycerze mogą organizować spotkania integrujące całe rodziny, młodszych i starszych.              Bóg zapłać!

****************************************************************************************