Ogłoszenia duszpasterskie na niedzielę, 10 marca 2024 r.

4 Niedziela Wielkiego Postu

• Dzisiaj od godz. 15.00 – Godzina Miłosierdzia i indywidualna Adoracja Najśw. Sakramentu, a o 15.40 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Zachęcam do udziału w tym Wielkopostnym Pasyjnym Nabożeństwie.

1. W piątki Wielkiego Postu odprawiamy Drogę Krzyżową: o godz. 17.15 (po niej Msza św.) oraz o godz. 19.30.

W tym tygodniu proszę o poprowadzenie rozważań: o 17.15 – Nauczyciele, nauczyciele emeryci, pracownicy szkół, a o godz. 19.30 – Młodzież.

Natomiast za 2 tygodnie: (22 marca) o 17.15 – Kółka Różańcowe. Natomiast o 19.00 jest planowana Droga Krzyżowa ulicami naszej Parafii

1. W przyszłą niedzielę rozpoczną się Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Prowadzić je będzie o. Pacyfik, franciszkanin z Pińczowa.

Skorzystajmy z tego ważnego czasu łaski i zbawienia. „Wiara rodzi się ze słuchania” – poucza nas św. Paweł. Rozpoczną się one w niedzielę i potrwają do środy. W środę będzie spowiedź. Plan, porządek rekolekcji jest wywieszony w gablocie i zamieszczony jest na stronie internetowej naszej parafii, jest też do zabrania na ulotkach przy wyjściu z kościoła.

1. Spowiedź rekolekcyjna w parafiach dekanatu: wtorek w Szczukowicach,
    w sobotę w Wiernej.

1. Baranki Caritas są do nabycia w zakrystii.

1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Łosienka:

Monika Kozieł, Lucyna Paszowska, Wojciech Paszowski, Teresa Kot, Józefa Kot, Renata Kot-Konieczna, Mariusz Gawlik, Teresa i Michał Wiącek, Anna Marszałek, Edyta Gąsiorowska, Aneta Rawska, Renata Kot oraz Barbara Kozieł, Piotr i Czesław Gos.

Do sprzątania w sobotę na godz. 8.00 prosimy następne rodziny z Łosienka:

Rawski Robert, Sztandera Halina, Wilk Janusz, Sideł Jerzy,  Zaleśny Dariusz, Sideł Genowefa,  Dobosz Mariusz, Płusa Czesław, Wilk Eugeniusz, Wilk Łukasz.

1. W dniach od 16 do 23 marca 2024 r., czyli od najbliższej soboty przez tydzień w naszej diecezji będziemy przeżywali Peregrynację relikwii błogosławionej Rodziny Ulmów. Od ubiegłego roku te relikwie peregrynują po diecezjach w Polsce – po tygodniu w każdej diecezji. W naszej diecezji wybrane zostało 7 kościołów stacyjnych, w których przez 1 dobę będzie odbywała się peregrynacja. W sobotę rozpocznie się ona w Bazylice katedralnej, a w przyszłą niedzielę relikwie przybędą do Piekoszowa. Program całej doby peregrynacji w Piekoszowie jest na plakatach w gablocie. Nasza parafia ma wyznaczoną godzinę czuwania od 21 do 22. Szczegóły naszego udziału w tych uroczystościach będą podane w przyszłą niedzielę.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

7.  Firma 4-ECO prosi o ogłoszenie: Zebranie w sprawie wymiany kotła, dopłaty do fotowoltaiki i tym podobne tematy … odbędzie się we wtorek w Szkole w Korczynie o godz. 17.30, a w Szkole w Łosieniu o 18.30.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Tradycją stało się już, że w piątek przed Niedzielą Palmową, tuż po zakończeniu Wielkopostnych Rekolekcji Parafialnych odbywa się Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. W tym roku odbędzie się ona w piątek, 22 marca. z kościoła wyruszymy o godz. 19.00. Trasa: z kościoła wyruszymy przez Łosień w kierunku Łubnej: Folwark, Stara Wieś ... dalej Łosienek i zakończenie w kościele. długość trasy ok 8,5 km.