Ogłoszenia duszpasterskie na Wielkanoc 2024 r.

Dzisiaj o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia: czwarty dzień Nowenny do Bożego Miłosierdzia i indywidualna adoracja Najśw. Sakramentu.

1. Dziękuję wszystkim, którzy w naszym kościele przeżywali liturgię Triduum Paschalnego i Świąt oraz tym, którzy przygotowali nasz kościół do celebracji pięknej Liturgii Triduum: Asyście Liturgicznej, p. Beacie Szcześniak za projekty i wykonanie Ciemnicy i Grobu Bożego, ministrantom, lektorom, scholi, która wczoraj uświetniła Mszę św. 10-tową … Szafarzom Komunii św., Rycerzom Kolumba i wszystkim uczestniczącym w adoracji i czuwaniu oraz w procesji Rezurekcyjnej.

Wszystkim bardzo dziękuję, Bóg zapłać.

1. W Oktawie Wielkanocy, czyli cały tydzień i przyszła niedziela (8 dni) każdy dzień traktowany jest jako jedna wielka uroczystość. Nie obchodzi się w te dni dodatkowych świąt czy wspomnień dlatego w piątek w tym tygodniu nie ma postu od pokarmów mięsnych.

1. W tym tygodniu przypadają:
  • Pierwszy Czwartek Miesiąca. Jest on w Kościele dniem modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Msza św. o godz. 18.00.
  • Pierwszy Piątek Miesiąca – to dzień wynagrodzenia Najśw. Sercu Jezusa. Nabożeństwo po Mszy św. o godz. 18.00. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.00. Podczas spowiedzi będzie wystawienie Najśw. Sakramentu.
  • Pierwsza Sobota Miesiąca – to dzień wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Nabożeństwo o godz. 18.00.
  • Przyszła niedziela jest Pierwszą Niedzielą Miesiąca. W tradycji Kościoła jest to Niedziela Adoracyjna. Adoracja Najśw. Sakramentu będzie na wszystkich Mszach św. oraz pomiędzy Mszami (czyli od 9.00 do 10.00 i od 11.00 do 12.00). Po południu od godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia.

1. Przyszła niedziela, pierwsza po Wielkanocy, to Święto Miłosierdzia.

O godz. 15.00 będzie w naszym kościele Godzina Miłosierdzia: wystawienie Najśw. Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego i inne modlitwy … Zapraszam do udziału w tym nabożeństwie. Od Wielkiego Piątku trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego.

Niedziela Miłosierdzia Bożego jest Świętem Patronalnym Caritas. Taca przeznaczona jest na dzieła miłosierdzia realizowane przez Caritas Diecezjalną. Niedziela Miłosierdzia rozpoczyna w Kościele 80 Tydzień Miłosierdzia.

1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Łosienka i za ofiarę na dekorację ołtarza:

Marysia i Paweł Nowakowski, Patryk Nowakowski, Bartłomiej Drogosz, Patrycja, Anna i Arkadiusz Hajduk, Beata Bębacz, Danuta-Maria Smolarczyk, Nina Reczka, Mariusz Sztuka, Józefa Sztuka, Regina Płusa, Halina Kwiatkowska, Danuta i Stanisław Podstawka, Wojciech Góralczyk, Stefan Łukasik, Alicja Sideł, Sławomir Smolarczyk oraz Urszula Góralczyk.

Do sprzątania w sobotę na godz. 8.00 proszę rodziny z Podłosienka:

Mróz Łukasz, Sztandera Henryka, Sztandera Andrzej, Wilk Damian, Smelcerz Przemysław, Jedliński Tomasz, Jedliński Stanisław, Paździerz Stanisław, Płusa Stanisław i Pawłowski Łukasz.