Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki w Kielcach rozpoczyna nabór do klas pierwszych na rok szkolny 2024/2025. Szkoła została objęta elektroniczną rekrutacją i jest bezpłatna. Dla zainteresowanych Liceum organizuje „DZIEŃ OTWARTEJ SZKOŁY”, w sobotę, 20 kwietnia br. w godz. od 10:00 do 13:00. Szczegóły na stronie www.kostka-kielce.pl. Serdecznie zapraszamy.

Liceum Ogólnokształcące im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach ogłasza nabór do trzech klas pierwszych na rok szkolny 2024/25. Zapraszamy również rodziców i uczniów klas ósmych na Dzień Otwarty, który odbędzie się 18 kwietnia 2024 r. w budynku szkoły przy ulicy Słowackiego 5 w Kielcach. Szczegóły na stronie internetowej szkoły: www.nazaret.kielce.pl

Ogłoszenia Parafialne na niedzielę, 14 kwietnia 2024 r.

3 Niedziela Wielkanocna

1. W dzisiejszą niedzielę, 3 Wielkanocną, przypada już po raz VIII Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego i rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Hasłem tegorocznego Narodowego Czytania Pisma Świętego jest fragment z Dziejów Apostolskich: "Trwali w nauce Apostołów i we wspólnocie.” (Dz 2,42).

• 15.00 będzie w naszym kościele Godzina Miłosierdzia: wystawienie Najśw. Sakramentu i indywidualna adoracja.

1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Podłosienka i za ofiarę na kwiaty do ołtarza:

Marcin, Ewa i Agatka Hajduk, Anita i Zosia Ściegienna, Teresa Podstawka i Elżbieta Pięta oraz Wanda Podstawka i Irena Ściegienna.

Do sprzątania w sobotę, 20 kwietnia na godz. 8.00 proszę rodziny z Podłosienka:

Kot Cecylia, Pięta Józef, Pięta Łukasz, Pięta Elżbieta, Ściegienny Henryk,  Szymoniak Józefa, Szymoniak Czesław,  Bielicz Paweł, Sztandera Stefania, Sztandera Wiesław, Chruściak Stanisław, Bucki Michał, Chruściak Dariusz, Pięta Hubert.

1. W poniedziałek po Mszy św., czyli o 18.30 próba do I Komunii św. obecność dzieci obowiązkowa.

1. Zapowiedzi przedślubne.

Zapowiedź druga następujących par narzeczonych:

• Dominika Kieza, panna z Łosienia i Przemysław Łapot, kawaler z Lasocina, parafia Mnin.
  • Adrian Dudek, kawaler z Łosienka i Izabela Kowalska, panna z Parafii Januszkowice.
  • Ewa Jedlińska, panna z Korczyna i Piotr Ernestowicz, kawaler z Promnika.

Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami do ważnego zawarcia sakramentu małżeństwa powinien powiadomić kancelarię parafialną.

5.   Komunikat Biskupa Kieleckiego:

Apel o obronę życia ludzkiego

Drodzy Wierni i Duszpasterze diecezji kieleckiej!

Papież Franciszek w encyklice Laudato si proponuje „zatrzymać się na chwilę, by zastanowić się, co dzieje się w naszym wspólnym domu” (Laudato si, 17). Naszym wspólnym Domem jest rodzina, parafia, miasto, wioska, a w sensie szerokim cała Polska – nasza Ojczyzna. Dlatego w klimacie walki „dobra ze złem”, bardzo proszę o modlitwę o poszanowanie ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci i o ducha obywatelskiego wyrażającego się w trosce o to, kto zarządza naszym Domem, naszymi miastami i gminami. Podejmujmy więc właściwe decyzje, nie tylko w roku wyborów samorządowych, ale w każdych, innych okolicznościach, aby nasz Dom był ewangelicznie dobry, pełen szacunku do wszystkich jego mieszkańców i otwarty na wielki Boży dar jakim jest życie.

Wasz Biskup

† JAN PIOTROWSKI