Ogłoszenia duszpasterskie na niedzielę,

7 stycznia 2024 r.

Niedziela Chrztu Pańskiego

Intencje modlitewna na styczeń:

Papieska:

Módlmy się do Ducha Świętego, aby pomógł nam rozeznać dary różnych charyzmatów we wspólnotach chrześcijańskich i odkryć bogactwo wielu tradycji liturgicznych wewnątrz Kościoła.

Parafialna:

O Boże błogosławieństwo w nowym 2024 roku dla naszych rodzin, o wzajemną miłość i szacunek w rodzinach i sąsiedztwie. Dla rządzących i ustanawiających prawa w naszej Ojczyźnie o poszanowanie Prawa Bożego oraz o pokój na świecie zwłaszcza na Ukrainie i w Ziemi Świętej.

• Dzisiaj od 15.00 w naszym kościele Godzina Miłosierdzia: Koronka i adoracja Najśw. Sakramentu

1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Małogoskiego i za ofiarę na dekorację ołtarza:

Danuta Płusa, Łukasz Płusa, Rafał Płusa, Łukasz i Liliana Gruca, Renata Wąsowicz, Mieczysław i Bogusława Chruściak, Józefa Pietrowska, Katarzyna i Grzegorz Kowalczyk, Marta Wąsik.

Do sprzątania prosimy następne rodziny z Małogoskiego w sobotę na godz. 8.00:

Picheta Aleksandra, Picheta Waldemar, Snoch Józef, Snoch Stanisława, Gos Sławomir, Piotrowski Stanisław, Gruca  Piotr, Kowalczyk Mieczysław, Pniewski Grzegorz, Snoch Stefania, Gos Robert.

1. KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI

Wydział ds. Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Kielcach zaprasza kandydatów do sakramentu małżeństwa na KATECHEZY PRZEDMAŁŻEŃSKIE.

Zajęcia będą się odbywać w Kielcach w Auli Studium Poradnictwa Rodzinnego przy Al. IX Wieków Kielc 15 (przy Domu Księży Emerytów): rozpoczęcie 13 stycznia 2024 r. (sobota) o godz. 10.00. Zapisy i zgłoszenia imienne tylko drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

1. Porządek kolędy w tym tygodniu:

Ks. proboszcz kolęduje w Łosienku:

od godz. 15.00 (przerwa od 17.30 do 19.00 – na Mszę św.)

Poniedziałek, 8 stycznia

Od rodz. Bogdana Winczakiewicza do rodz. Haliny Sztandera.

Wtorek, 9 stycznia

Od rodz. Zaleśnych do rodz. Nowaków.

Środa, 10 stycznia

Od rodz. Dariusza Czarneckiego do rodz. Leszka Płusy.

Czwartek, 11 stycznia

Podłosienek

Od rodz. Płusów (Regina Płusa) do rodz. Sebastiana Ściegiennego

Piątek 12 stycznia

Od rodz. Andrzeja Dudka do rodz. Chruściaków.

Sobota, 13 stycznia od godz. 10.00

Od rodz. Szymoniaków do końca Podłosienka do rodz. Karbowników

Ks. Marcin w Korczynie:

od godz. 15.00 (przerwa od 17.30 do 19.00 – na Mszę św.)

Poniedziałek, 8 stycznia

Kopaniny i koło szkoły:

Od rodz. Andrzeja Smolarczyka do rodz. Kuzków (obok szkoły)

Wtorek, 9 stycznia

Huta (od lasu)

Od rodz. Oparów do rodz. Marii Pinda

Środa, 10 stycznia

Od rodz. Podstawków do rodz. Krystyny Krzysztofik.

Czwartek, 11 stycznia

Od rodz. Łuczaków do rodz. Zdzisława Smolarczyka.

Piątek 12 stycznia

Od rodz. Zofii Klimczak do rodz. Nygów (na Kolonii)

Sobota, 13 stycznia od godz. 10.00

Kolonia:

Od rodz. Teresy Łukasik do rodz. Aleksandra Mroza

W przyszłą niedzielę, 14 stycznia, po południu dodatkowo kolęda w tych domach, które z różnych powodów nie mogły przyjąć w wyznaczonym porządku (praca, wyjazd, wizyta u lekarza …). Proszę zgłaszać takie sytuacje w zakrystii.