Ogłoszenia Parafialne na niedzielę, 14 stycznia 2024 r.

2 Niedziela Zwykła (rok B)

• Dzisiaj od 15.00 Godzina Miłosierdzia: Koronka i indywidualna adoracja Najśw. Sakramentu.
  • Dzisiaj po Mszy popołudniowej kolęda w rodzinach, które nie mogły przyjąć księdza w wyznaczonym terminie.
  • Rycerze Kolumba dziękują za świąteczną akcję charytatywną, czyli za materialne dary, artykuły spożywcze i chemię gospodarczą złożone tu, w kościele, przed Świętami. Obdarowane zostały 3 rodziny z naszej parafii. Bóg zapłać!
  • Dzisiaj gościmy w naszym kościele ks. Marcina Jastrzębia, kanclerza Kurii Diecezjalnej w Kielcach. Bóg zapłać za obecność, za wygłoszone kazania i celebrowanie Mszy św.

1. Kalendarz liturgiczny:
  • Środa, 17. 01. – św. Antoniego pustelnika, żył na przełomie III i IV wieku w Egipcie.
  • W czwartek, 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  • Piątek, 19. 01. – św. Józefa Sebastiana Pelczara biskupa przemyskiego, rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego… zm. w 1924 roku. Również tego dnia wspomnienie św. Henryka bpa, patrona Finlandii, a także św. Mariusza męczennika.
  • Sobota, 20. 01. – św. Fabiana papieża i Sebastiana męczenników pierwszych wieków chrześcijaństwa. Jest to dzień imienin ks. Sebastiana Brzozy, naszego niedawnego wikariusza: Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  • Przyszła niedziela, 21. 01. – św. Agnieszki dziewiczy i męczennicy pierwszych wieków chrześcijaństwa.
  • Przyszła niedziela, która w kalendarzu liturgicznym jest III-cią Niedzielą Zwykłą obchodzona w Kościele jako Niedziela Słowa Bożego.

1. 21 stycznia obchodzony jest Dzień Babci, a następnego dnia: 22 stycznia – Dzień Dziadka. To szczególna okazja by otoczyć darem modlitwy i serdecznością nasze Babcie i naszych Dziadków. Oni przekazali nam dar wiary i miłości Boga oraz bliźnich. Uczyli i nadal uczą przez doświadczenie swojego życia jak pięknie żyć. Wiele z nich odeszło już do wieczności licząc na naszą modlitwę.

Do życzeń zdrowia, pogody ducha, cierpliwości oraz szacunku od swoich dzieci i wnucząt dołączamy modlitwę i ich intencji. W przyszłą niedzielę o godz. 8.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji naszych Babć i Dziadków z prośbą do Boga o zdrowie dla nich i błogosławieństwo na dalsze lata życia. Natomiast za zmarłe babcie i zmarłych dziadków będziemy modlić się szczególnie na Mszy w niedzielę na sumie.

1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Małogoskiego i za ofiarę na dekorację ołtarza:

Stanisław Piotrowski, Mieczysław Kowalczyk, Grzegorz Pniewski, Robert Gos, Stefania Snoch, Halina Snoch, Wioletta Gos oraz Stanisława Snoch i Ola Snoch.

Do sprzątania prosimy następne rodziny z Małogoskiego w sobotę na godz. 8.00:

Gruca Jan, Gos Krystyna, Gos Dariusz, Gos Tomasz, Snoch Stanisława, Gorzelak Julianna, Gorzelak Barbara, Gos Sylwester, Gos Mieczysław, Gos Henryka, Gos Jacek.

Małogoskie kończy sprzątanie i rozpocznie Łosienek

1. Porządek Kolędy, czyli wizyty duszpasterskiej w rodzinach w Korczynie: