Ogłoszenia Parafialne na niedzielę, 18 lutego 2024 r.

1 Niedziela Wielkiego Postu

• Dzisiaj od godz. 15.00 – Godzina Miłosierdzia i indywidualna Adoracja Najśw. Sakramentu, a o godz. 15.40 śpiewamy Gorzkie Żale. Zachęcam do udziału w tym Pasyjnym Nabożeństwie.

1. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.15 oraz o 19.30 w tym tygodniu rozważania prowadzą:

Piątek:

Godzina 17.15

Godzina 19.30

Małżonkowie i Rodzice

Młodzież

Szafarze Kom. Św. i ich żony

Rycerze Kolumba i ich żony

Gorzkie Żale śpiewamy w niedzielę przed Mszą św. popołudniową, czyli o 15.40.

1. Dobrze przeżyć Wielki Post to:
  • podjąć jakieś postanowienie tzn. czegoś sobie zakazać, albo coś sobie nakazać, zrezygnować z jakiejś przyjemności. A motywacją ma być miłość do Pana Jezusa, wzmocnienie swojej woli i wyrobienie w sobie dobrych cech charakteru, czyli cnoty. Dzieci mogą sobie odmówić korzystania (poza obowiązkowym) z komputera i telefonu … Dieta nie jest postem, bo motywacja jest inna.
  • powstrzymać się od udziału w różnych imprezach, które zakłócają powagę tego świętego czasu,
  • uczestniczyć w Nabożeństwach Wielkopostnych, rekolekcjach i przystąpić do spowiedzi. Rekolekcje w naszej parafii będą w V Niedzielę Wlk Postu czyli 17 do 20 marca br.
  • wielu podejmuje w Wielkim Poście postanowienie trzeźwości. Chwała im za to i niech im się uda wytrwać.

1. Kalendarz liturgiczny:
  • 19. II. – pon. – św. Konrada, pustelnika (XIV wiek)
  • 22. II. – czw. – święto Katedry św. Piotra
  • 23. II. – ptk – św. Polikarpa, męczennika z II wieku

1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Łosienka:

Halina Garbat, Tomasz Koruba, Danuta Nizińska, Anna Nizińska, Katarzyna Olczyk, Janusz Baran, Janina Bernat, Eugeniusz Kosiński, Magdalena i Daniel Michalscy oraz Helena Wojda, Łukasz i Karolina Wotlińscy.

Do sprzątania w sobotę na godz. 8.00 prosimy następne rodziny z Łosienka:

Gola Andrzej, Biernacki Józef, Dudek Teresa, Zapała Iwona, Kmiecik Ewelina, Adamczyk Otylia, Wolska Elżbieta, Majchrzyk Dariusz, Malasy Cecylia, Malasy Adam, Dudek Tomasz.