• Dziękuję za ofiary na tacę w ubiegła niedzielę przeznaczone na opłaty za energię elektryczną z kościoła.  Bóg zapłać!
  • Dzisiaj od godz. 15.00 – Godzina Miłosierdzia i indywidualna Adoracja Najśw. Sakramentu, a o 15.40 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Zachęcam do udziału w tym Wielkopostnym Pasyjnym Nabożeństwie.

Tradycyjnie II Niedziela Wielkiego Postu, tj. dzisiejsza, jest obchodzona w Polsce jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.

Odbywa się zbiórka ofiar do puszek, bądź na tacę na Dzieło Pomocy „Ad Gentes”. Ofiary te są przeznaczone na wsparcie działalności ewangelizacyjnej, charytatywnej i oświatowej prowadzonych przez 1800 misjonarzy z naszego kraju. Niedziela misyjna obchodzona jest od 2005 r. właśnie w drugą niedzielę Wielkiego Postu. W tym samym roku powstało Dzieło Pomocy „Ad Gentes” – specjalne biuro, które w imieniu Episkopatu zajmuje się duchowym i materialnym wspieraniem misjonarzy. To ono rozdysponowuje środki zbierane w parafiach w niedzielę misyjną.

• Dzisiejsza, ostatnia niedziela miesiąca, jest w naszej Parafii tzw. „Niedzielą Rycerską” to znaczy: suma w intencji Rycerzy i z ich udziałem, a wieczorem o godz. 19.00 jest comiesięczne spotkanie w salce pod plebanią. Dzisiejsze spotkanie ma charakter otwarty, czyli zapraszamy tych, którzy chcieli by wstąpić w szeregi Rycerzy.

1. W piątki Wielkiego Postu odprawiamy Drogę Krzyżową: o godz. 17.15 (po niej Msza św.) oraz o godz. 19.30.

W tym tygodniu proszę o poprowadzenie rozważań: o 17.15 – Szafarze Kom. Św. i ich żony, a o godz. 19.30 – Rycerze Kolumba i ich żony.

Natomiast za 2 tygodnie: (8 marca) Legion Maryi oraz Uczniowie klas: VI, VII i VIII

Przypomnę, że za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

1. W tym tygodniu przypadają:
  • Pierwszy Piątek Miesiąca – to dzień wynagrodzenia Najśw. Sercu Jezusa. Spowiedź pierwszopiątkowa od 16.30. Droga Krzyżowa o stałej porze t.j 17.15 połączona z Nabożeństwem Pierwszopiątkowym.
  • Pierwsza Sobota Miesiąca – to dzień wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Msza św. i Nabożeństwo o godz. 18.00. W liturgii 2 marca wspomina się św. Helenę, matkę cesarza Konstantyna. W 326 roku, kilka lat po wydaniu edyktu o wolności wyznania wiary dla chrześcijan, Helena udała się z pielgrzymką do Ziemi Świętej. Korzystając ze skarbca cesarskiego, wystawiła wspaniałe bazyliki: Narodzenia Pańskiego w Betlejem, Świętego Krzyża oraz Zmartwychwstania na Golgocie w Jerozolimie, Wniebowstąpienia Pańskiego na Górze Oliwnej. Dzięki jej pilnym poszukiwaniom chrześcijaństwo zawdzięcza odnalezienie relikwii Krzyża Chrystusowego. Zmarła w 330 roku.
  • Przyszła niedziela jest Pierwszą Niedzielą Miesiąca marca. W tradycji Kościoła jest to Niedziela Adoracyjna. Adoracja Najśw. Sakramentu będzie na wszystkich Mszach św. oraz pomiędzy Mszami (czyli od 9.00 do 10.00 i od 11.00 do 12.00). Po południu od godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia i Gorzkie Żale.

1. Pierwsza niedziela miesiąca jest dla członków Żywego Różańca dniem comiesięcznych spotkań, zebrań. O godz. 8.00 jest Msza św. w intencji Kółek Różańcowych naszej Parafii, a po południu odbywają się spotkania w domach ze zmianą tajemnic różańcowych. Zapraszam RÓŻAŃCOWYCH w przyszłą niedzielę na Mszę św. o 8.00, a po Mszy św. na krótkie zebranie organizacyjne w kościele.

1 marca (piątek) – to Narodowy Dzień Pamięci o Żołnierzach Niezłomnych (Wyklętych). Środowiska Patriotyczne zapraszają na Mszę św. za Ojczyznę i Żołnierzy Wyklętych do Bazyliki Katedralnej w Kielcach w dniu 1 marca o godz. 15.00.

++++++++++++++++++++++++++++++

DUSZPASTERSTWO ROLNIKÓW DIECEZJI KIELECKIEJ Zaprasza na XXIII PIELGRZYMKĘ na Jasną Górę, połączoną z nocnym, diecezjalnym CZUWANIEM, w dniach 4/5 marca 2024 r. (z poniedziałku na wtorek) w przyszłym tygodniu.

+++++++++++++++++++++++++++

Ekstremalna, nocna Droga Krzyżowa z Kielc-Dąbrowy na Święty Krzyż w tym tygodniu: z 1 na 2 marca (z piątku na sobotę). Zapisu należy dokonać online klikając w link formularza zgłoszeniowego.

Link do formularza zgłoszeniowego:

1. W tym tygodniu, w sobotę, pierwsza w naszym dekanacie piekoszowskim Spowiedź rekolekcyjna w Jaworzni.

1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Łosienka:

Adam Malasy, Dariusz Majchrzyk, Iwona Zapała, Teresa Dudek, Elżbieta Wolska oraz Otylia Adamczyk i Cecylia Malasy.

Do sprzątania w sobotę na godz. 8.00 prosimy następne rodziny z Łosienka:

Dudek Anna, Wijas Tomasz, Wijas Szymon, Kozieł Andrzej, Kozieł Michał, Kozieł Sebastian, Dudek Bogdan,  Gawlik Mariusz, Karliński Marian, Karliński Jan, Winczakiewicz Bogdan, Kowalski Rafał.

1. W ciągu dwóch miesięcy tego roku z naszej Parafii odeszli do wieczności:

+ Nadia Wróbel, niemowlę,

+ Stanisław Bernat, lat 58 z Łosienka,

+ Wojciech Jasiński, lat 40 z Łubnej,

+ Józef Mróz, lat 76 pochodzący z Korczyna,

+ Józef Piec, lat 93 z Małogoskiego.

Daj im, Panie, wieczny odpoczynek.